הכירו את עידן

לימודי הפיזיותרפיה נמשכים 4 שנים באונ' חיפה\ב"ש\תל אביב\בר אילן ולאחרונה גם בצפת. הלימודים כוללים לימודי בסיס כמו ביולוגיה, כימיה, סטטיסטיקה, וקורסים רחבים ועמוקים יותר כמו אנטומיה ופיזיולוגיה מורחבים, ביומכניקה, קינזיולוגיה ועוד. הלימודים כוללים לימודים עיוניים והתנסויות קליניות בבתי חולים, מרכזים שיקומיים, קופות החולים בקהילה וכו'. בסוף הלימודים על כל סטודנט להגיש סמינריון ולעמוד בבחינות רישוי לקבלת רישיון רפואי לעסוק במקצוע.

והנה כמה מילים עלי למי שטרם הספיק להכיר:

אז סיימתי לימודי פיזיותרפיה ב2009 באונ' חיפה ובמהלך השנים 2008-9 כבר התחלתי לעבוד.

למדתי במקביל קורס לחינוך גופני וחדרי כושר הכולל גם התמחות באימון ילדים מטעם מכון וינגייט וסיימתי בהצטיינות.

במהלך השנה האחרונה לתואר התחלתי לעבוד בקבוצת הכדוריד של מכבי ק. מוצקין ובמכון לפיזיותרפיה של האחד והיחיד פיני שרון. במקביל עבדתי ברשת מכוני הכושר הולמס פלייס בתור מדריך כושר אישי ומשקם פציעות אצל המתאמנים תוך בניית תוכניות אימון מותאמות אישית. כמו כן, שימשתי כמדריך כושר גופני במועדון הטניס של מ.ט. גבעת אלה.

תוך כדי העבודה התנסיתי בפציעות רבות ומגוונות בעיקר של ספורטאים חובבים ומקצועניים. קיבלתי כלים רבים לאבחון וטיפול במגוון גדול של מקרים.

לאחר כשנה התחלתי לעבוד במלקת הנוער של מועדון הכדורגל של מכבי חיפה בתור פיזיותרפיסט ראשי ובמועדון הכדורסל. במקביל לא הזנחתי את לימודי והמשכתי להעמיק בתחום הטיפולי ע"י קורסים פוסט התואר בטכניקות טיפול שונות הכוללות טיפול ידני, דיקור מערבי, חבישות ספורטאים וקורס מיוחד של ההתאחדות לכדורגל אשר נמשך כשנה שלמה והתמקד בטיפול בספורטאים מקצועניים.

בקבוצת הכדורסל עבדתי במשך 3 עונות מיוחדות מאוד אשר לימדו ונתנו לי ניסיון רב באבחון וטיפול בפציעות האופייניות לענף.

במקביל המשכתי לעבוד במחלקת הנוער של מועדון הכדורגל המונה כאחראי על קבוצת הנוער ותחום הפיזיותרפיה. המועדון מונה כ-500 ילדים ונוער וכמות הפציעות והשיקומים במועדון גדולה.

כמו כן, עבודתי במרכז לרפואת ספורט יחד עם פיני שרון מי שהיה הפיזיותרפיסט הראשי של קבוצת הבוגרים של המועדון נתנה לי המון כלים ודרכי טיפול לאבחון ושיקום פציעות ומכאובים אצל אוכלוסייה שלאו דווקא עוסקת בספורט. במכון נחשפתי למגוון רחב של פתולוגיות ובמהלך עבודתי היום יומית והצלחותינו קיבלתי כלים לפתח מכון עצמאי.

בנוסף, פעם בשבוע ניהלתי קבלת קהל במרפאת מומחים משולבת אשר מנוהלת ע"י פרופ' אייזנברג (מומחה לרפואת כאב) וד"ר רפי גולדמן (כירופרקט) ושם התנסיתי בסוג אחר של פתולוגיות הכוללות כאבי גב וצוואר. העבודה עם רופאים וצוות רב- תחומי הייתה מאוד מספקת ובאמצעותה היה ניתן לתקוף את בעיות המטופלים מכמה כיוונים ולקבל חוות דעת שונות ממס' מומחים בתחום.

כל אלו הביאו אותי עד הלום ולהתחיל ולפתח מקום קטן ואינטימי משלי. אני מאוד מקווה שמצאתם את המידע הזה מועיל ותדעו לבחור בהתאם את אנשי המקצוע המטפלים בכם.

אני לשירותכם....

#טיפול #פיזיותרפיה #מכוןטיפול #שיקום

Featured Posts
Recent Posts
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic